Služby

Bielenie zubov

Bielenie zubov

Túžite po krásnom bielom žiarivom úsmeve? U nás v Sclinic to nie je žiadny problém!

V súčasnosti existuje mnoho metód bielenia zubov. Každý človek sa stretáva so žltými či šedými tónmi na zuboch, ktoré sú zapríčinené zmenou pigmentácie zubnej skloviny. Všetci ich vnímame ako nežiadúce, a preto je bielenie zubov najvyhľadávanejšou procedúrou pacientov v zubných ambulanciách.

Existuje široké spektrum farebných odtieňov zubov.

Domáce alebo ambulantné bielenie zubov?

  • Domáce bielenie

    Počas jedného sedenia pacientovi pripravíme odtlačky, z ktorých vyrobíme silikónové dlahy, do ktorých si sám pacient v pohodlí domova aplikuje bieliaci gél. Optimálne výsledky na svojom úsmeve spozorujete už do dvoch týždňov.

  • Ambulantné bielenie

    Bielenie zubov v ambulancii je profesionálna služba, ktorá prinesie krásny žiarivý úsmev bez akýchkoľvek komplikácií. Ambulantné bielenie sa vykonáva pomocou látky s obsahom peroxidu vodíka.

Ako sa starať o zuby po bielení?

Po ambulantnom bielení je výsledok okamžitý. Odporúča sa však obmedziť alebo vylúčiť konzumáciu pigmentovaných potravín a nápojov, ako je napríklad káva, víno a iné. Pacienti by taktiež mali obmedziť fajčenie.

Bielenie mŕtvych zubov

Ak sú Vaše zuby mŕtve, to znamená, že majú ošetrené koreňové kanáliky a disponujú tmavým sfarbením alebo ste absolvovali endodontické ošetrenie, vykonáva sa vnútorné bielenie zubov. Priamo do vnútra zubu je aplikovaná bieliaca zmes a následne je zub uzavretý. Táto metóda si však vyžaduje v priemere 4 návštevy, aby sa dosiahol požadovaný efekt.

Rovnako ako všetky naše procedúry, aj táto je úplne bezbolestná. Ak máte akékoľvek otázky ohľadom bielenia zubov, neváhajte nás kontaktovať, radi Vám celý proces bielenia detailne vysvetlíme.