Služby

Konzervačné ošetrenie

Konzervačné ošetrenie

Najrozšírenejším problémom ústnej dutiny sú práve zubné kazy. Pokiaľ dôjde k postihnutiu chrupu zubným kazom, snažíme sa tento stav okamžite riešiť, aby sme predišli ďalším komplikáciám. Používame rôzne druhy výplní, ktoré nahrádzajú poškodené tkanivo zuba. Dôležitou úlohou je prevencia, diagnostika a ošetrenie zubného kazu.

Konzervačné ošetrenie je bezbolestný úkon.

Fotokompozitné výplne

Zubné kazy ošetrujeme kvalitnými fotokompozitnými výplňami. Sú bielej farby, a preto sú nerozoznateľné oproti zubom. Vypĺňajú chýbajúce časti zubného tkaniva a obnovujú žuvaciu funkciu zuba. Svetlom tuhnúce kompozitné výplne sú v súčasnosti veľmi populárne.

V minulosti boli bežné hlavne amalgámové výplne, takzvané “čierne plomby”, ktoré pôsobili neprirodzene a často boli pre pacientov nepríjemné. V našej ambulancii vykonávame aj výmenu amalgámových výplní za biele kompozitné výplne.

Skloionomérne cementy

Tieto výplne sú na trhu pomerne krátko. Výhodou je ich priama chemická väzba na tvrdé zubné tkanivo. Používajú sa ako podložkové cementy pod výplne. Sú vhodné ako výplň mliečnych zubov detí. Ich estetický efekt je podobný kompozitným výplniam.

Pečatenie zubov

Pečatenie zubov je preventívne ošetrenie, ktoré odporúčame najmä u detí po prerezaní trvalých zubov. Na týchto zuboch sa totiž nachádza ryhový systém, v ktorom sa často hromadia baktérie. Tieto ryhy sa zalejú kvalitným materiálom, ktorý bráni hromadeniu baktérii a následnej tvorbe zubného kazu. Je veľmi dôležité zuby pravidelne čistiť aj po pečatení.

Zubný kaz sa bohužiaľ liečiť nedá. Keď už raz vznikne, je potrebné ho dôkladne odstrániť spolu s poškodeným zubom. Po aplikovaní výplne sa zabráni šíreniu zubného kazu.

Ak máte viac otázok, kontaktujte nás, radi Vám celý proces vysvetlíme a poradíme Vám pri výbere správnej výplne.