Služby

Preventívna prehliadka

Preventívna prehliadka

Preventívna prehliadka je najdôležitejším úkonom. Našou filozofiou je predchádzať akémukoľvek ochoreniu ústnej dutiny. Preto kladieme veľký dôraz na prevenciu. Mnoho pacientov preventívnu prehliadku zanedbáva. To, že Vás nič nebolí, neznamená, že máte zdravý chrup a ďasná.

V našej ambulancií používame len tie najkvalitnejšie nástroje.

Ako často chodiť na preventívnu prehliadku?

Preventívnu prehliadku by mal pacient absolvovať 2x do roka a to hlavne u detí. Aby sa predišlo zubným kazom a rôznym ochoreniam ústnej dutiny, je dôležité sa objednať pravidelne dvakrát do roka. Dospelým pacientom stačí vykonať prehliadku raz ročne, ale odporúčame ju taktiež absolvovať dvakrát ročne. U tehotných žien sa prehliadka vykonáva na začiatku tehotenstva a taktiež aj na konci tehotenstva.

Na čo je preventívna prehliadka dobrá?

Preventívna prehliadka napomáha k zachovaniu zdravých zubov a zabraňuje rôznym problémom a ochoreniam. Hlavným cieľom preventívnej prehliadky je zachytiť problém v najskoršom štádiu.

Ak zachytíme zubný kaz v počiatočnej fáze, zub opravíme a Vy tak v budúcnosti nebudete pociťovať bolesť a neprídete o Váš zub. V prípade zubného kameňa vykonáme dentálnu hygienu a naučíme Vás správnu techniku umývania zubov. Viac o dentálnej hygiene si môžete prečítať v našom článku Dentálna hygiena.

Čistý a zdravý zub sa viac nepokazí. Výsledkom preventívnej prehliadky sú zdravé zuby aj ďasná.

Čo všetko zahŕňa preventívna prehliadka?

Súčasťou prehliadky je viac úkonov.

  1. Vyšetrenie chrupu, ďasien, slizníc a ústnej dutiny
  2. Kontrola a prípadná oprava zubných náhrad
  3. Určenie indexov KPE (index krvácajúcej papily) a PBI (index kazivosti chrupu)
  4. Ošetrenie zubných kazov, zubného kameňa a odstránenie povlaku

Ako vidíte preventívna prehliadka u zubára je veľmi dôležitá. Dokáže Vás ochrániť pred mnohými nepríjemnosťami a ochoreniami zubov a celej ústnej dutiny.

Ak ste ešte neabsolvovali prehliadku v tomto roku, zarezervujte si termín v našej zubnej ambulancií v Leviciach. Objednať sa môžete na telefónnom čísle 0917 096 065.