Služby

Preventívna prehliadka

Preventívna prehliadka

Preventívna prehliadka u zubného lekára je veľmi dôležitým krokom a základným predpokladom na udržanie zdravého chrupu. Našou filozofiou je predchádzať akémukoľvek ochoreniu ústnej dutiny. Preto kladieme veľký dôraz na prevenciu.

V našej ambulancií používame len tie najkvalitnejšie nástroje.

Ako často chodiť na preventívnu prehliadku?

Pravidelné preventívne prehliadky sú kľúčom k udržaniu dlhodobého ústneho zdravia a zabraňovaniu zubným problémom. Preventívnu prehliadku by mal pacient absolvovať 2x do roka a to hlavne u detí. Dospelým pacientom stačí vykonať prehliadku raz ročne, ale odporúčame ju taktiež absolvovať dvakrát ročne. U tehotných žien sa prehliadka vykonáva na začiatku tehotenstva a taktiež aj na konci tehotenstva.

Na čo je preventívna prehliadka dobrá?

Preventívna prehliadka napomáha k zachovaniu zdravých zubov a zabraňuje rôznym problémom a ochoreniam. Hlavným cieľom preventívnej prehliadky je zachytiť problém v najskoršom štádiu.

Ak zachytíme zubný kaz v počiatočnej fáze, zub opravíme a Vy tak v budúcnosti nebudete pociťovať bolesť a neprídete o Váš zub. 

Odhalíme aj to, čo oko nevidí.

Čo všetko zahŕňa preventívna prehliadka?

  • RTG snímky zubov
  • Vyšetrenie chrupu, ďasien, slizníc a ústnej dutiny
  • Určenie indexov KPE (index krvácajúcej papily) a PBI (index kazivosti chrupu)
  • Dôkladne naplánovaný celý postup liečby

Ako vidíte preventívna prehliadka u zubára je veľmi dôležitá. Dokáže Vás ochrániť pred mnohými nepríjemnosťami a ochoreniami zubov a celej ústnej dutiny.

Ak ste ešte neabsolvovali prehliadku v tomto roku, zarezervujte si termín v našej zubnej ambulancií v Leviciach. Objednať sa môžete priamo tu.