Služby

Detské ošetrenie

Detské ošetrenie

Rovnako ako preventívna prehliadka u dospelých je dôležité aj ošetrenie u detí. Z mnohých dôvodov sa mliečnym zubom oplatí venovať rovnakú pozornosť ako trvalým. Dôležité je, aby aktívne spolupracoval aj rodič.
Mnohí rodičia si myslia, že mliečne zuby sa neošetrujú, pretože aj tak vypadajú, ale opak je pravdou. Zdravé mliečne zuby sú základným predpokladom k celoživotne zdravým trvalým zubom.

Kedy je vhodné prísť prvýkrát k zubárovi s dieťaťom?

Ideálny čas na prvú návštevu zubnej ambulancie je po prerezaní prvého mliečneho zuba Vášho dieťaťa. Práve touto skorou návštevou sa zaručí prevencia zubného kazu. Ukážeme Vám techniku správneho čistenia zúbkov. Ďalším pozitívom je, že dieťa si rýchlejšie zvykne na prostredie v zubnej ambulancii a v budúcnosti už nebude mať strach.

U starších detí sa vykonáva aj RTG vyšetrenie, ktoré zaručí, že 90% zubných kazov nájdeme. Zubné kazy sa totiž tvoria aj v medzizubných priestoroch.

Odporúčame vykonávať preventívne prehliadky u detí raz za 6 mesiacov.

 

Naším cieľom je, aby naši detský pacienti od nás odchádzali s úsmevom a dobrou náladou. Hlavné však je, že odchádzajú so zdravými zúbkami a bez bolesti.

V prípade nejasností a ďalších otázok nás neváhajte kontaktovať. Radi Vám všetko vysvetlíme a poskytneme detailnejšie informácie o detskom vyšetrení.