Služby

Chirurgické ošetrenie

Chirurgické ošetrenie

Niekedy je nutné pristúpiť k invazívnejším zákrokom. Dôležité je, že všetky tieto výkony sú vykonávané v lokálnom znecitlivení, a tak nie sú spájané s bolestivým zážitkom.
Existuje mnoho chirurgických zákrokov, medzi najbežnejšie patrí extrakcia, osteotómia a implantáty.

Extrakcia zubov

Ak sa už zub nedá zachrániť nijakým spôsobom, prichádza na rad extrakcia.
Extracia zuba – vytrhnutie zuba, je najčastejším chirurgickým ošetrením. Celý tento zákrok je bezbolestný a vykonáva sa v lokálnej anestéze.

K odstráneniu zuba vedú rôzne dôvody, najčastejšie je to rozsiahly zubný kaz, parodontopatia a zápal zubného nervu.

Ku extrakciám dochádza aj pri riešení problémov so zubami múdrosti, zvlášť pri neštandardnej polohe zuba. Extrakciou sa dá odstrániť aj zub, ktorý je čiastočne prerezaný alebo neprerezaný.

Osteotómia

Ďalšie ošetrenie z radu chirurgie je osteotómia. Jedná sa o operatívne oddelenie kostí alebo výbežkov kúsku kosti. Toto ošetrenie je potrebné na odstránenie v kosti ležiacich zubov alebo zubných zvyškov, ako napríklad koreňov.

Implantáty

Strata zuba je pre mnohých ľudí nepríjemná, a preto vykonávame nahradenie zuba implantátom. So stratou zuba začína aj mnoho problémov. Žuvacia funkcia je obmedzená a nastáva posúvanie ostatných zubov. Týmto komplikáciám sa však dá zabrániť zubným implantátom.

Prečo implantát?

  • Implantát nepoškodzuje susedné zuby
  • Zlepšuje komfort a reč
  • Esteticky vylepší Váš vzhľad a hlavne úsmev
  • Spomalí stratu kosti
  • Implantát zjednoduší prijímanie potravy


Po zavedení implantátu sa 8–12 týždňov čaká na vhojenie implantátu do kosti a až následne sa vyrobí a nalepí protetická korunka.

Resekcia koreňového hrotu

Pod týmto pojmom rozumieme uvoľnenie a odstránenie všetkých koreňov zuba, ktoré majú zakotvené hroty v kosti. Zákrok slúži na odstránenie zápalových ložísk, ktoré sa do hrotu koreňa premiestnili zubným nervom a nemohli sa odstrániť obyčajnou liečbou koreňového kanálika.

V prípade nejasností a ďalších otázok nás neváhajte kontaktovať. Radi Vám všetko vysvetlíme a poskytneme detailnejšie informácie o jednotlivých zákrokoch.