Služby

Chirurgické ošetrenie

Chirurgické ošetrenie

Chirurgické stomatologické ošetrenie zahŕňa široké spektrum zákrokov, medzi najbežnejšie patrí extrakcia, osteotómia a implantáty.

Všetky chirurgické zákroky vykonávame v lokálnej anestéze (bezbolestne), šetrne a s predpokladom čo najkratšej doby liečenia.

Extrakcia zubov

Aj keď sa vždy snažíme zub zachrániť v maximálnej možnej miere, stáva sa, že situácia dospeje do štádia, keď je nutné zub odstrániť (extrahovať)

Extracia zuba – vytrhnutie zuba, je najčastejším chirurgickým ošetrením. Celý tento zákrok je bezbolestný a vykonáva sa v lokálnej anestéze.

K odstráneniu zuba vedú rôzne dôvody:

    • rozsiahly zubný kaz
    • parodontopatia
    • zápal zubného nervu

Chirurgická extrakcia zubov múdrosti

Ku extrakciám dochádza aj pri riešení problémov so zubami múdrosti, zvlášť pri neštandardnej polohe zuba. Extrakciou sa dá odstrániť aj zub, ktorý je čiastočne prerezaný alebo neprerezaný.

Resekcia koreňového hrotu

Pod týmto pojmom rozumieme uvoľnenie a odstránenie všetkých koreňov zuba, ktoré majú zakotvené hroty v kosti. Zákrok slúži na odstránenie zápalových ložísk, ktoré sa do hrotu koreňa premiestnili zubným nervom a nemohli sa odstrániť obyčajnou liečbou koreňového kanálika.

 

V prípade nejasností a ďalších otázok nás neváhajte kontaktovať. Radi Vám všetko vysvetlíme a poskytneme detailnejšie informácie o jednotlivých zákrokoch.