Služby

Protetické ošetrenie

Protetické ošetrenie

Vďaka protetickým opravám vieme pacientom vrátiť krásny a zdravý úsmev. Ak prídeme o väčšiu časť zubných štruktúr alebo kompletných zubov je nutné ich proteticky nahradiť, aby nedošlo k fraktúre zachovaných zubov či deformáciam postavenia ostatných zubov.

Kompletná rekonštrukcia chrupu je veľmi náročná, avšak výsledok stojí zato. Základným krokom je vyhotovenie funkčnej rekonštrukcie zubov, aby bola obnovená žuvacia funkcia.

V protetickej stomatológii sa najčastejšie používajú keramické fazety, rôzne typy koruniek, čiastočné alebo celosnímateľné náhrady.

Zubná korunka

Zubné korunky sú vhodné pre poškodené, krivé, oslabené a odštiepené zuby. Na mieru zhotovujeme novú keramickú korunku, ktorá krásne splynie so zubami. Zákrok je bezbolestný, nakoľko sa vykonáva v lokálnej anestézii. Existuje široké množstvo koruniek. Môžu byť živicové, kovokeramické, keramické, zirkónové a hybridné.

Zubný lekár pomocou malej hlavice skeneru presnými pohybmi prechádza zuby a okamžite vidí 3D obrázok vašich zubov. Skener používame najmä pri výrobe protetických prác (fazety, korunky, mostíky a implantátové korunky).

Fazety

Fazety sa používajú predovšetkým na horné predné zuby. Ak pacient chce zmeniť tvar predných zubov alebo ich dĺžku, potom sú fazety správnou voľbou. Sú vyrobené z keramiky a pripevňujú sa na nezbrúsené zuby.

Celková rekonštrukcia chrupu sa odporúča v prípade:

  • Opravy starej protetiky
  • Straty viacerých zubov
  • Estetického vylepšenia zubov

Chrup zohráva dôležitú úlohu v živote človeka. Preto je naším poslaním vytvoriť Vám chrup o akom ste vždy snívali.

V prípade nejasností a ďalších otázok nás neváhajte kontaktovať. Radi Vám všetko vysvetlíme a poskytneme detailnejšie informácie o jednotlivých zákrokoch.